Menu
0

JAK NA TO – PVA STRINGER

12. 12. 2022

Fixace a prevence proti zamotaní nástrahy při samotném náhozu může hrát velmi důležitou roli. Při tomto úkonu však zabijeme dvě mouchy jednou ranou. Rybáři často vymýšlejí novodobé a dalo by se říci, že i revoluční způsoby dopravy krmení popřípadě zatraktivnění co nejmenšího okolí kolem samotné nástrahy. Zde si popíšeme jak vlastně co nejlépe zatraktivnit minimální plochu kolem samotného háčku s nástrahou a jak ji dobře fixovat a předcházet tak zamotání. K tomu všemu nebudeme potřebovat haldy nejmodernějších technologií a pomůcek, ale jen jednu obyčejnou PVA pásku, boilie jehlu a samotnou montáž.

Krok 1 – Nakrájene boilie navlékneme na dlouhou boilie jehlu.

Krok 2 – Utrhneme si přiměřenou délku PVA pásky.

Krok 3 – Navlékneme půlky boilie na PVA pásku. Na jednom konci uděláme dvojitý suk a zajistíme boilie proti zklouznutí během náhozu.

Krok 4 – Druhý konec PVA omotáme kolem raménka háčku a pomocí několika uzlíků upevníme. Přifixujeme tím také samotnou nástrahu k raménku háčku.

Montáž máme připravenou na nahození. Je potřeba zdůraznit, že tímto způsobem lze dopravit na místo pouze tvrdou složku jako je boilie a nebo pelety. To však nic nemění na tom, že máme nádherně a nenápadně zatraktivněnou malinkou plochu, která by měla kapry zajímat.