Menu
0

Deeper Chrip+ 2

2. 8. 2022

Nový, inovativní a bez nadsázky lepší než kdy dříve. To je nový Deeper Chirp+ 2. Variabilita a vyšší výkon, to jsou primární pilíře, které dopomohli posunout tento jedinečný a neuvěřitelně univerzální echolot o level výše. Aktuálně nejvýkonnější a nejpropracovanější model, který disponuje nejedním technickým vylepšením, si ponechal veškeré své přednosti a posílil na těch správných místech. Pojďme se podívat, v čem je tato novinka ojedinělá a výjimečná.

Nebudeme chodit kolem horké kaše. Jasný obraz a dokonalá přesnost sonaru CHIRP+ 2 ve spojení s aplikací Fish Deeper™ jsou bezesporu charakteristiky, které poukazují na kvalitu jménem Deeper.

I nyní si můžete plánovat, zaznamenávat a analyzovat své rybářské výpravy a vytvářet vlastní batymetrické mapy. Novinkou je ovšem systém CHIRP (Compressed High Intensity Radiated Pulse = komprimovaný vysoce intenzivní vyzařovaný impulz) vysílá nepřetržitý tok frekvencí od nízkých po vysoké. Díky tomu jsou údaje ze sonaru mnohem jasnější a ve srovnání s tradičními sonary mají o poznání vyšší rozlišení. Dalším nesporným benefitem je delší životnost baterie. Pokud budete sonar používat bez použití GPS signálu, tak se délka použití tohoto zařízení může v součtu vyšplhat až k 15 hodinám, což je už dostatečná doba pro efektivní a kvalitní mapování nejednoho lovného místa.

Dále zůstávají 3 režimy rozdílných frekvencí, přičemž každá z nich je vhodná k jinému specifickému použití dle preferované rybolovné techniky. V závěru nesmíme zapomenout na maličkost, která je sice na první pohled zanedbatelná, ale detaily jsou to co tvoří zásadní rozdíly a některé z nich můžou ovlivnit nejedno rozhodnutí. Možná se ptáte co máme na mysli. Jedná se o možnost výměny vrchní části nahazovacího echolotu. Přece jen se Vám bude reflexní a dobře viditelná část hledat na otevřené vodní ploše mnohem lépe, pokud při nahazování svůj sonar “upálíte” a budete echolot potřebovat najít. Zde je zcela evidentní snaha o to, aby se Vám to podařilo a Vaše šance na záchranu echolotu se tímto dramaticky zvyšují. Zároveň nám dává možnost tento reflexní kryt vyměnit za tmavě zelený a v kombinaci s použitím rybářského člunu je díky tomu echolot při sběru dat v podstatě neviditelný nejen ze břehu.

Je skvělé, že firma Deeper neustále hledá cesty, jak nám rybářům dopřát co největší rybářský zážitek a dopomoci ke splnění nejednoho rybářského snu. Deeper Chirp+ 2 je toho bezesporu důkazem a my už se nemůžeme dočkat, až Vám ho ukážeme v akci. Máte se rozhodně na co těšit!

Za Carp Dream Jindřich Uhlík