Vyrazil jsem znovu na místo, kde se mi povedlo chytit pár pěkných ryb. Vyšetřil jsem si na to více času, protože teplota vody už je velmi nízká a s tím je spojená i aktivita ryb. Své montáže jsem umístil do větších hloubek. Vzal jsem si s sebou jen jeden druh boilie – Bioenzym fish/losos/assa 20mm.

Jedna montáž šla do hloubky kolem 4,5m k úpatí hrany, která se zvedala na 3m. Druhou montáž jsem pokládal do prohlubně s mírným nánosem bláta a hloubkou 5m. S krmením jsem to vůbec nepřeháněl. Vždy jsem přikrmil jen dvě hrsti celých a půlených kuliček na montáž. V tomto období vždy přidávám k montážím na háček malou PVA punčoškou s jemně nadrceným boiliem, která okolí háčku perfektně zatraktivní. První záběr přišel po osmi hodinách od menšího kapra vánoční velikosti. Další kontakt s rybou přišel až po 12 hodinách. Swinger se mi jen lehce propadnul a zůstal na místě. Popadnul jsem prut a vyrazil za rybou. Na konci na mě čekalo překvapení v podobě krásného lysce s pupkem nacpaným k prasknutí.

Těsně před balením věcí se mi ještě ozval prut z prohlubně a na konci opět krásný lysý gentleman s rozházenými šupinami po těle. Slušně jsem promrznul, ale koho to trápí, když si užijete pěkný lov a ještě si potěžkáte pár krásných ryb.

Co víc si přát :-) Určitě ještě vyrazím!

Za CARPDREAM Jindra Uhlík