Během této výpravy a především v průběhu zveřejňování fotek z této akce se mi prostřednictvím sociálních sítí ozvalo několik rybářů s prosbou o nějaké bližší informace o této vodě, jelikož na tento zajímavý revír chtějí vyrazit. Proto jsem se rozhodl do mého vyprávění zakomponovat několik cenných rad a zkušeností, které jsme zde během lovu získali.

Premiérová přesnočka na VN Nechranice proběhla na jedničku a nyní před námi byla hlavní výprava. Po předchozím relativně slušném výsledku nebylo očekávání úplně malé, jako cíl této akce jsme si dali ulovení alespoň jednoho kapra s váhou přes 10kg, na což jsme měli čtyři noci nonstop rybolovu. Já a Kuba jsme dorazili již ve středu odpoledne, Péťa s Davidem měli plánovaný příjezd na čtvrtek odpoledne a malého prďáka jsem očekával až v pátek.

Při předchozí akci jsme si vytipovali vhodné místo, jednalo se o takový malý poloostrov, kde jsme měli možnost rozhodit všech 8 prutů do různých směrů i vzdáleností a především nás zaujala hodně zajímavá hrana, která byla téměř přímo před námi kolmo od břehu, kdy zleva byla mělčina s hloubkou okolo 5-ti metrů a poté to klesalo až do 10-11 metrů a dál hloubka pozvolně klesala až do 15 metrů.

Místo bylo volné, takže jsme se vrhli na vybalování. Já preferuji to, aby jako první byly pruty ve vodě a až poté stavím brolíčko a řeším další věci. V tomto případě jsem jako první připravil člun a vyrazili jsme na vodu s tyčovými bójkami. Jelikož jsme již měli podvědomí o tom, jak dno před námi vypadá, bylo vše o mnoho rychlejší. Já jsem si položil tyčovku na začátek uvedené hrany, tedy do hloubky cca 5 metrů, abych ji nemusel sestavovat zbytečně dlouhou, stačilo mi označit místo, kde hrana začíná a byl jsem dostatečně zorientován. Na start jsem zkrmil zhruba 4-5 kg mixu krmení, kdy jsem volil různé průměry a příchutě boilie a rovněž jsem přidal i dva druhy pelet, které se uvolňují a rozpadají rychleji než koule a tak dělají krmné místo rychleji atraktivní, vše bylo zalito boostrem.

První noc jsem se rozhodl věřit krmnému místu na 100% a tak jsem jednu montáž položil z levé strany bójky, tedy do hloubky cca 5 metrů, druhou montáž jsem umístil zhruba do poloviny zmiňované hrany, ale o něco blíže břehu, zhruba 2-3 metry od krmného místa. Ještě před setměním přišel jeden kapří dorostenec, což nám dávalo naději na zajímavou noc, nicméně to byl první a zároveň poslední kontakt na následujících zhruba 24 hodin.

 

Druhý den ráno jsem opět řádně dokrmil krmné místo, montáže jsem pokládal nedaleko bójky, tedy zhruba 150 metrů od břehu. Celý den se nic nedělo a tak jsem se před druhou nocí rozhodl částečně změnit taktiku. Zhruba v 17 hodin odpoledne nabíjím osvědčenou zbraň PZN 3 20mm + pop up černý pepř 14mm, beru kilovku PZN 3 v průměru 25 mm a vyrážím daleko za bójku do vzdálenosti cca 500 metrů od břehu, na uvedenou mělčinu, kde je hloubka okolo 6 metrů. Když jsem se snažil o Nechranicích zjistit nějaké informace, pojítkem všech poznatků bylo: vyvážet co nejdál to půjde!“. Projíždím větší prostor a nenacházím nic moc zajímavého, jediná zvláštnost na dně je takový „hrbol“, který jsem párkrát zaznamenal při projíždění. Nakonec si říkám, že by to mohla být přirozená potrava, pravděpodobně škeble a tak montáž pokládám k tomuto „hrbolu“ a přihazuji pouze několik hrstí koulí většího průměru, než co mám pod háčkem. Později jsem si svou teorii potvrdil při stahování montáží, kdy jsem si o ty škeble přeřízl 0,50 fluokarbon. Po asi dvou hodinách mi hlásič oznamuje mírný padák, jdu k prutu a dotáhnu to. Po chvíli se mi swinger opět lehce propadne, nic dramatického a tak váhám, zda mám vyrazit na vodu nebo ne? Přeci jen chytám v místě vzdáleném zhruba půl kilometru a nějaký „pytel“ jsem při zavážení určitě udělal, ten den dost foukalo a tak byl pohyb po jezeře celkem náročný. Chvíli jsem přemýšlel, protože jsem nechtěl zbytečně plýtvat baterku, ale nakonec jsem vzal prut a jel vše zkontrolovat. Téměř ¾ cesty jsem netušil, zda stahuji prázdnou montáž, zda jsem ve vázce nebo jestli tam nemám dokonce nějakou rybu.

… pokračování již brzy…

Za tým Carp Dream Association

Martin Kašík