Zimní lov kaprů není mnohdy jednoduchý.Počasí, které venku panuje už nám moc nedovoluje trávit tolik času u vody a vyčkávat na ten vytoužený záběr. Je třeba být hodně aktivní.

radkac

Nejdůležitější krok, kterého se vždy držím je lokalizace kapra, která není úplně jednoduchá vždy je důležité volit vodu, kterou dobře známe a víme, že se zde kapři chytají i v tomto období.

hing2

Jako další důležitý krok je samotný přístup k lovu. Vždy s ochlazující se vodou se snažím měnit taktiku. Vždy se snažím lovit kapry do té doby, než vodní hladinu pokryje led.Stejně tak jako se snažím být aktivní v lokalizaci tak se snažím i v krmení. V zimě volím, co nejvíce atraktivní nástrahy i návnady, používám ke krmení pouze methodmix zalitý atraktory doplněný o malé peletky.

img_0010

Touto směsí nejen krmím, ale také ji přidávám do pva abych co nejvíce s atraktivnil celou montáž. Do takto prostřeného koberce nahazuji montáž s 16mm plovoucím boilísem které mám několik dní naložené v čisté esenci. Často pruty přehazuji, abych co v nejkratší době našel místo kde se kapři vyskytují.

lysec

Tato taktika mi přinesla již několik kaprů těsně před tím, než hladinu pokryl led, ale také skvěle funguje ihned po rozmrznutí a v průběhu celého jara.Většinu vodních ploch v mém okolí již led pokryl, ale stále je ještě jedna, která náporu mrazu odolává. Je čas se teple obléct a vyrazit k vodě. Ale o tom zase příště.

Marek Schejbal