Labský poklad

Téměř vždy, když si plánuji nějakou výpravu, tak asi jako každý, přemýšlím nad tím, kam vyrazit, jak budu lovit, kolik krmení, jaký druh atd… Tentokrát padla rychlá domluva s kámošem a bez nějakých velkých příprav jsem vše naházel do auta a vyrazil k řece. Věděli jsme, že teplota vody je dobrá a brzy půjdou ryby do tření. Už nějaký čas jsem nebyl vázaný k firmě na krmení, tak jsem si vzal nějaké zbytky z mé dílny a boilie Salamader, který jsem dostal na vyzkoušení od Venci Šrota.

 

Přes den jsem jedním prutem chytal kousek od břehu a zkoušel různé druhy plovek. Druhý prut jsem držel v korytu řeky s jednou kuličkou na dno + tři rozpůlené kuličky na PVA pásce.

 

 

Po více než 30 hodinách asi kolem 22:30 hod. se pomalu roztáčí cívka a začíná dlouhý boj kolem 30 minut. Bylo až neskutečné jakou sílu a vytrvalost tato ryba měla. Konečně  zajela do podběráku a Jindra říká, tak kámo tu si odneseš na podložku sám. Říkám jak to? No tak se pojď podívat. Slezl jsem k vodě a v síti leží obrovská ryba. Musel jsem dojit pro vážící sak a se složeným podběrákem jí do něj natáhnout. Jinak by mi váhou roztrhala podběrák. Na podložce teprve vidím co se mi podařilo zdolat. S pečlivostí jsme rybu zvážili, změřili a zdokumentovali – 111 cm a 27 kg.

Následoval obrovský výbuch emocí a radosti….Za nedlouho byla zpět v řece a můj osobní rekord na světě????. Děkuji Vencovi Šrotovi, se kterým jsme dlouholetí kámarádi, který mi nabídl spolupráci a podporu ve spojení s jeho firmou Scrap baits.

Za CarpDream Jindra Uhlík