Začátkem března vyrazil Míra na jeho první kaprařskou výpravu v tomto roce. Voda již byla rozmrzlá dlouhou dobu, ale teplota vody byla stále velmi nízká. Nedalo se tedy čekat žádné velké množství záběrů…

K celému lovu Míra přistoupil zodpovědně! Lovné místo prokrmil method mixem, partiklem, boiliesovou drtí a samozřejmě i celými kuličkami boilie. Na této vodě lovil již minulý rok a tak sáhl po odzkoušených druzích – PeperinNutric acid/Ananas a švestka. S návazci si také vyhrál a na jeden prut připravil montáž vyrobenou ze šňůrky Camotex soft a háčku Fox Edges Curve Shank a na druhý udělal tuhý návazec z fluorocarbonu Illusion s háčkem Fox Edges Curve Short.

 

Počasí bylo opravdu náročné, během prvních hodin pobytu u vody vydatně pršelo. Druhý den sice vylezlo sluníčko, ale bylo to s doprovodem velice silného větru. Mírova strategie a dobře prokrmené místo ale nenechala místní kapry v klidu. Nejdříve přišel pěkný menší lysec, pak cejn a během dopoledne na místo najelo hejno větších šupináčů, kteří brali jako v létě. Po sérii záběrů, měl Míra na svém kontě hned několik krásných ryb. Byl to start sezony, jak se patří.

Máme radost, že většina kaprů zabrala na náš CUC v Ananasové příchuti. Je to opravdu velice atraktivní nástraha, která dovede nachytat jak velkou spoustu malých ryb, tak velice dobře poslouží i při potřebě zatraktivnit nástrahu při lovu velkých kaprů.

Jen jak to bude možné, Míra určitě vyrazí na kapry znovu a podělí se s námi o své zážitky.

Mějte hezký start sezony i Vy.

Redakce CDA – Jaromír Kratěna