Když je najdeme a předložíme chutné sousto máme šanci! Je červenec, což není úplně nejlepší měsíc pro sezení u vody. Teplota vzduchu činí 32 stupňů celsia. Ale pořád si říkám, že je šance chytit nějakého toho kapra. Vhodnou metodou k lovu by mohla být šoulačka. Nebude to jednoduché ale jde se na to!

 

Právě tuto metodu jsem zvolil ve slunném počasí, kdy jsem na svém oblíbeném místě  nemohl dosáhnout záběru. Tiše jsem sledoval hladinu vody a už jsem tušil, že tu žádná ryba nebude, proto jsem se rozhodl, že se přemístím hledat kapry jinam (zatím bez prutů ty hlídá kolega na břehu).

Vytáhl jsem pruty a namířil si to o hodinku dříve pro kamaráda Petra, který měl přijet do místního kempu. Při cestě za ním jsem se rozhodl pozorovat bližší partie a zkrátka najít ryby. Najednou jsem pod hladinou spatřil pěkného šupináče. Byla to další naděje! Vyjel jsem tedy ze zátoky na otevřenou vodu a našel v mělčí vodě pod převislým stromem mnoho kaprů.

Nevydržel jsem! Jel jsem si pro jeden prut a na něm jsem si našrouboval pomocí Bait Super O-Rings samostatný pop-up ananas, který jsem zabalil do tenké vrstvy těsta SEA FOOD, tím pádem jsem zachoval vzplývavost a zvýšil atraktivitu, přípravu jsem zvolil takto, jelikož jsem chtěl rybu zaujmout ihned.

Dojel jsem na místo, kde jsem vypozoroval seskupení hejna kaprů. Pod větve stromů posílám montáž, povolím brzdu a prut jsem položil do člunu. Došel jsem na břeh a pozoroval jsem vodu, zda opět neuvidím nějaké ryby. Ve stejný moment se ukázal obrovský vír, běžím k nahozenému prutu, již nyní vím, že rychlý přesun a vyhledávání se velice vyplatilo. Po souboji vytahuji překrásného šupináče, který měl super kondici.

Pocity radosti mnou oplývaly. Ta práce stopování se vážně vyplatila! Nakonec jsem z místa odešel a vydal se pro výše zmíněného kamaráda Petra, výprava mohla pokračovat, ale o tom zase jindy.

Rostislav Masopust.