Honza Hubka a jeho nádherné monstrum z řeky…

Konečně i já jsem se vypravil na letošní první, říční akci. K řece jsem se dostal až ve středu v noci a tak jsem jen rychle postavil příbytek a uložil se k odpočinku po celém dni v práci a následném stěhování se na nové, těžce přístupné místečko. Stav hladiny a hlavně průtok byl na trojnásobku běžného stavu, navíc řekou plavalo obrovské množství nečistot, díky nedávným silným přívalovým dešťům.

I proto byla má taktika naprosto jednoduchá, rozhodl jsem nalíčit pasti, v podobě svých montáží, těsně pod patu kamenité říční navigace, do hloubky kolem 3 metrů a do vzdálenosti maximálně 10 metrů od břehu. V této vzdálenosti bylo možné sestavu udržet pevně na místě, aniž by se po tvrdém říčním dně posouvala a zakrmovat jsem tak mohl pouze rukou, tedy dvě tři hrsti 24mm velkých kuliček boilie, kolem montáže.

Jeden prut jsem zhoupl do oblasti, kde nejspíše nikdy kaprová montáž neležela. Našel jsem totiž místo, kde se vlivem silného proudu nahromadilo velké množství větví, stromů a jiných vázek a právě tam jsem předpokládal, že pokud přijde záběr, bude se jistě jednat o slušnou rybu, byl to kapří úkryt do slova jako dělaný.

img_5620

Celý den se nic nedělo a ani nepřetržité sledování rozvodněné řeky nepřineslo náznak kapří aktivity. Kolem 17:00 jsem oba pruty přehodil, nastražil nové nástrahy na nových návazcích a opět oblast kolem montáže prokrmil pár hrstmi boilie.

Už jsem v záběr ani nedoufal, ale při obchůzce kolem řeky se mi po 19. hodině v kapse rozezněl hluboký tón příposlechu, oznamující záběr na prut umístěný v těsné blízkosti vázek. Okamžitě jsem se rozeběhl k prutu, jehož cívka nabírala na vysokých otáčkách, vlivem prudkého záběru od velké ryby mířící přímo do silného, říčního proudu.

Zdolávání v potopených stromech bylo nesmírně napínavé a závary na hladině dávali tušit rybu rozměrů, v jaké jsem v tomto období ani nedoufal. Po pár nekonečných minutách se masivní tělo, mého šupinatého protivníka, přehouplo přes okraj připraveného podběráku a já si mohl do soumraku a okolní přírody zvolat své oblíbené Hell yeah!!!

202kg-102cm-top

Ještě několik minut, po podebrání úlovku jsem stál s podběrákem v ruce ve vodě, klepal se napětím a vstřebával ten skvělý pocit úspěchu, štěstí a zadostiučinění, byť v tu dobu jsem stále ještě ani netušil, jak velkého kapra se mi vlastně podařilo ulovit.

Až jeho vynesení na podložku a následné vážení ukázalo ve vodě ukryté proporce tohoto starého, statného a zjizveného, říčního veterána. Kapr měřil 102cm a vážil 20,2kg!

Než jsem ho s kamarádem stihl zdokumentovat a vyfotit, úplně se už setmělo a tak silné tělo mého úlovku, odplulo do už tak tmavé říční hlubiny, jeho mateřské řeky a následovalo ho pouze mé přání, aby se mu dařilo a měl štěstí na podobně smýšlející a s rybou zacházející rybáře, jako jsem já.

Tohoto kapra jsem přelstil na boilie Mikbaits Fanatica v příchuti Losos ráče asa velikosti 24mm , doplněné o plovoucí boilie v příchuti oliheň . Návazec jsem použil svůj osvědčený říční kombiňák ze svlékací šňůrky Nash combi link weed 25lb zakončený novým háčkem FOX Edges Curve shank velikosti 4

img_5627

Dalšího úlovku se mi již na této akci docílit nepodařilo, ale i tak jsem od rozvodněné řeky odjížděl maximálně spokojený a šťastný.

Hell yeah!

Honza ,, Carpkiller ´´ Hubka

fox6465x1186logo