Po delší zimě hlásili konečně slunečné počasí, tak jsem společně s kamarádem vyrazili na lov. Byla to naše první výprava a tak jsme si chtěli co nejvíce zachytat. Proto jsme zvolili strategii krmení partiklem a do toho jsme nakobrovali pár kuliček.

Po zmapování dna jsme zvolili spíše mělčí části vody, kde se dno pohybovalo od  1,3m – 0,5m. Přes den se slunce opíralo o vodní hladinu a já viděl pár ryb se ukazovat v mělčinách. Po změření teploty vody nám teploměr ukazoval 7,1 °C, což na začátek března není špatné. První záběry nenechaly na sebe dlouho čekat a konečně se rozezněl vytoužený zvuk signalizátoru. Zdolávám cejna. První ryba, taky ryba. Přes den se vcelku už nic nedělo, vše přišlo se setměním. Během chvilky nám do krmných míst najelo hejno menších kaprů a já s kamarádem po delší zimě konečně zdolávali kapra.

Na podložce máme dva menší, kteří nám udělali nesmírnou radost. Rychle jsme je vyfotili a pustili zpět. Se stmíváním se blížil i konec chytací doby, tak stahujeme pruty a jdeme se vyspat.

Ráno opět nahazujeme a po chvilce zdolávám krásného lína na plovku Mystic. Poté přišla změna počasí a ochladilo se. Tlak začal rychle padat dolů, což není úplně ideální a ryby přestaly být aktivní. I tak jsme si první rybařinu v roce 2017 velice užili a jsme spokojení. Teď už mám v hlavě další plány, kam vyrazím příště. Tak snad se zadaří…