Ryby chytám vlastně od chvíle, co stojím na nohách. Doteď si pamatuji svůj první červený teleskop na plavačku. Od mého červeného teleskopu k mé současné výbavě uběhlo už hezkých pár let, ale nikdy nezapomenu na zdolávání prvních kapříků na přehradě. Díky spolupráci s Fox International a LK baits si plním své sny!

Kdo a kdy tě přivedl k rybaření?

Ryby a rybaření patří k mé rodině už tak nějak odjakživa. Už od miminka vyrůstám v prostředí, kde je rybaření životním stylem a běžnou součástí života. Proto jsem do rybaření prostě tak nějak dorostla. Mám dojem, že první rybu na plavačku jsem tenkrát chytla už ve 3 – 4 letech.
Největší dík patří a vždy bude patřit mému tatínkovi, který to se mnou nevzdal, objížděl se mnou různé závody a vše mě od základu naučil.

Která z rybolovních technik se stala tvou naprostou jedničkou?

Každá technika má své kouzlo, někdo má raději aktivní rybolov, někdo klasickou položenou. Já jsem druhý případ, položená mi přirostla k srdci. To ale neznamená, že si čas od času nevypůjčím feeder, nebo nezkouším vláčet.

Upřednostňuješ raději stojaté nebo tekoucí  revíry?

Osobně mám raději tekoucí vody. Cítím se tam víc sama sebou, je to ta pravá divočina a ryby jsou zde temperamentní a krásně stavěné.

Kterou rybu chytáš nejraději?

Všechny. Tím, že upřednostňuji kaprařinu, se mi na háček dostávají převážně kapři, jelci, cejni, ale každá ryba je krásná a zaslouží si náš respekt a šetrné zacházení.

Je tvá práce zároveň tvým koníčkem?

Momentálně je moje práce jen prací. Aby byla má práce mým koníčkem, musela by být v oblasti rybaření. Tak třeba se mi to někdy splní.

Kolik času věnuješ ve svém životě rybaření?

Rybaření se snažím věnovat maximum, troufám si říct, že 90% mého času. Bohužel na tomto ztroskotala některá moje přátelství, ale prostě jsem taková. Rodina už si zvykla, že spíše než já za nimi, jezdí oni za mnou k vodě.

Máš nějaké své osobní cíle, kterých by si chtěla v rybaření dosáhnout?

Chtěla bych hlavně podporovat kvalitu, získávat nové zkušenosti a svoje zkušenosti postupně předávat dál.

Co by si vzkázala dnešní mladé generaci, která v rybaření teprve začíná?

Že si vybrali nádherný koníček, jen bych je chtěla o něco poprosit. Prosím zacházejte s rybami šetrně, mnohé úlovky, které se vám podaří chytit, mohou být starší, než jste vy sami. Přistupujte ke všemu s pokorou a užívejte chvíle strávené u vody. Hodně štěstí a třeba se někdy potkáme!