Do redakce nám přišel balík od firmy IMOTHEP carpbaits pro tento rok. V tomto článku si představíme první dojmy a všeobecné informace. Postupem času, jak budeme tyto kaprové nástrahy a návnady testovat, Vám budeme pravidelně přinášet širší spektrum našich osobních zkušeností přímo od vody. Již nyní můžeme říct jednu zásadní informaci. Majitel firmy IMOTHEP se vydal jinou cestou než ostatní výrobci. Rozhodl se používat do boilies přírodních produktů, rybích emulzí ,mixy koření a to mu dopomohlo k myšlence k výrobě přírodního boilies, které neobsahuje chemické esence, ale super prémiové přírodní atraktory a jedinečné mixy koření a další suroviny díky kterému je boilies zcela odlišné od běžně dostupných boilies na našem tuzemském trhu. A co je velmi obdivuhodné? Výrobce si dokáže 80% surovin vyrobit sám. Sami si vyrábějí liquidy , luhujou sladkovodní živočichy, dělají si extrakty s moře a mnohem více. O tom ale zase někdy jindy.

Produktové portfolio výrobce je dostatečně pestré. Na webových stránkách www.imothep.cz naleznete kromě trvanlivého boilies, které je distribuováno v pěkných a praktických uzavíratelných obalech o hmotnosti 1 kg, 2,5 kg a 5 kg, také neutrálně vyvážené boilies v robustních kelímkách s označením Hook balanced, boilies s dipem s označením Hook boilies a v neposlední řadě to jsou pop-up nástrahy, boostery, dipy, práškové powdery, stalking pelety, emulze a mnoho dalšího sortimentu.

Na prvním dojem věřím, že po nákupu tohoto boilies budete velice mile překvapeni jak kvalitou zpracování, tak specifickou a velice příjemnou vůni, která je nezaměnitelná díky použití originálních a přírodních aromat. Tyto komponenty pro výrobu jsou totiž extrahovány přímo z konkrétních živočišných produktů dle dané příchutě. Takto připravené boilies poznáte velmi jednoduše, díky zelené decentní značce s označením produktu – řada Nature, krerých fa. imothep nabízí již 5 produktú boilies – Luxor, Pyramid krill, Sarkofág – Mix koření, Bahenní červ, Karnak – Obří chobotnice.

 

Dále nás u trvanlivého boilies zaujala malá drobnost, která může mít při delším skladování Vašich krmných zásob zásadní vliv. Všechny takto zakoupené trvanlivé boilies jsou kromě uzavíratelných kbelíčků také zabaleny v praktických igelitových obalech s integrovaným zipem, takže Vám vaše boilies nebude vysychat a zůstane čerstvé a připravené k okamžitému použití během celého roku. Boilies si totiž díky tomu udrží svojí vůní a atraktivitu mnohem delší dobu a nás tento drobný, ale velice dobře promyšlený detail, velice potěšil.

V tomto článku bych také rád vyzdvihl pop-up nástrahy, které jsou na první pohled vyrobeny ručně a to přímo z produkce IMOTHEP carpbaits. Kuličky totiž nejsou jedna jako druhá a vyrobena v sériích tisíce kusů bez příchutě, které se následně v krabičce dochutí patřičnou esencí, která pop-up nástrahu zatraktivní na pár hodin, ale během delšího použití boilies pod vodní hladinou takříkajíc vyčichne. Tyto nástrahy sice také fungují, ale plovoucí boilies, které je vyrobeno ručně, s konkrétní esencí, která je obsažena přímo v základu těsta, má za mě přece jen větší důvěru a bez diskuze delší dobu účinnosti, díky postupnému uvolňování přírodních atraktorů přímo z jádra těchto plovoucích nástrah. Pro maximální atraktivitu je i toto plovoucí boilies v 50g kelímkách dipováno. Za nás rozhodně palec nahoru!

K ostatnímu sortimentu máme také spoustu postřehů, o které se s Vámi rádi podělíme příště a to při prezentaci jednotlivých a kompletních produktových řad. Konkrétně si představíme řadu Karnak, což je novinka letošního roku a řadu Krill, která má již na svém kontě nespočet trofejní kaprů.

 

Závěrem je třeba říci, že kvalita boilies, detaily zpracování a příznivá cena, jsou aspekty, které bez nadsázky řadí tyto kaprové nástrahy a návnady na přední příčky v poměru cena x výkon a my už se moc těšíme na první zážitky od vody, o které Vás již brzy obohatíme.

Mějte se krásně a brzy na viděnou.

Za Carpdream

 

Víťa Vávra