V listopadu jsem vyrazil na neplánovanou dvoudenní výpravu. Jelikož menší vody zamrzaly, tak jsem zvolil větší vodu, která je na větrném místě a tím pádem zamrzá pomaleji. Již od příjezdu byly ryby hodně při chuti, zpočátku jsem lovil na pop up nástrahy (broskev, mango), jenže mi krmná místa hodně atakovaly menší ryby, kapři 50 – 60 cm.

Musel jsem změnit celou taktiku. Lovná místa jsem dal blíže vázkám a krmil jsem jen boiliem (chilli tuna, biokrill). Jakmile vysvitlo slunce, ryba začala být hodně aktivní. Na první záběr jsem měl menšího ale nadějného lysce. Hned po dokrmení a nahození následuje další záběr a zdolávám pěkného šupináče. To bylo za celý den vše, opět se zatáhlo a ryby přestaly spolupracovat.

Následující a zároveň poslední ráno vstávám před pátou hodinou, abych vše nachystal a dokrmil. Montáže nahazuji a uléhám do teplého spacáku. V sedm hodin mě budí záběr a zdolávám nádherného šupináče v podzimních barvách. Bohužel se doba odjezdu nachýlila a tak to byla poslední ryba výpravy. Následující dny mi to nedá a tak se co nejdřív vracím na místo znovu. Ale o tom v další zprávě.


Kvůli vázce, kterou jsem měl v blízkosti břehu, jsem se musel do ryby pořádně opřít, a tak jsem používal zesílené háčky wide gape x velikost 4.


A na blízko pruty exploler ve 3lbs, na kterých cítíte krásně každý pohyb ryby.

Za CARP DREAM – Tomáš Žabčík