Není tomu tak dávno, co firma Wychwood přišla na trh s novým prutem Extricator Plus 10ft. Firma Wychwood se tentokrát zaměřila nejen na design, ale také důmyslně propracovala veškeré součásti celého prutu, které jsou i po funkční stránce velmi působivé. Pojďme se v tomto krátkém povídání podívat na jednotlivé části tohoto prutu. Prut jako takový jsem si vybral z vícero důvodů. První důvod byla délka prutu. Velmi rád navštěvuji místa, kde prut o délce 12ft nevyužiji, popřípadě manipulace s delším prutem je nemožná. Druhým důvodem je preference lovu na kratší vzdálenosti, k čemuž je prut určen.

Na první pohled jsem byl velmi ohromen samotným designem, který pro mě také hraje vysokou roli. Nicméně design zde není pouze estetická afunkční složka, ale důmyslně propracovaná kombinace vzhledu a praktického využití. Na začátek se zaměříme na samotnou rukojeť a sedlo prutu. Celá koncová část je vyrobena z PU protiskluzového pogumovaného materiálu, který působí robustně, ale při uchopení do ruky velmi příjemně. U této části je velmi důležité vyzdvihnout faktor, který zabraňuje prokluzování při uchopení prutu mokrou rukou či nahazování montáže. Prut se v ruce ani nepohne, což je problém u mnohých jiných produktů od různých firem.

Druhá část, která bezesporu doplňuje spodní část prutu je kvalitní sedlo od firmy FUJI, jakožto velmi známé společnosti, která se zabývá výrobou nejen sedel, ale také oček a dalších doplňků pro rybářské pruty. Sedlo je velmi minimalistické a do ruky pohodlně padnoucí. Druhý pozitivní faktor u sedla je jeho dostatečně dlouhé šroubení. U mnohých prutů se určitý tip navijáku ani nedal upevnit. U prutu Extricator Plus se tohoto bát nemusíte.

Očka jsou bezesporu velmi důležitou složkou prutu. Samotná délka náhozu stejně jako kroucení či oděr vlasce je závislá na kvalitě oček. Očka tohoto prutu jsou dvoustopá a disponují systémem Anti Frap. Tento design oček zamezuje zamotávání vlasce. Motání vlasce o očka prutu může být velmi závažný problém. Můžete přijít nejen o samotnou montáž, ale jedno špatné zamotání může nenávratně poškodit celý prut.

V neposlední řadě je důležité zmínit klip na vlasec, který je zakomponován u sedla prutu. Mnozí rybáři si v klipování vlasce přímo libují. Klip je velmi důmyslně umístěn na boční stranu, což považuji za velmi kladný faktor. Samotný klip nikde nezavazí a rybáře tak neobtěžuje.

 

Redakce Carp Dream