Před nedávnem mi padli do oka úmělé nástrahy od firmy ESP, hledal jsem něco, co mi zaručí “nekonečnou nástrahu”, která na vlasovém přívěsu odolá všem atakům nežádoucích ryb, nebo například raků. Zároveň to nesmí být jen obyčejný kus gumy, který sám kapra nezaujme. Řekl bych, že se mi to povedlo na 100% a tak se s Vámi rád podělím o své postřehy z terénu.

Jako návazcový materiál jsem použil ztuženou šňůrku E.S.P. STRIPTEAZE , ze které jsem svlékl kousek ztuženého materiálu

Jako návazcový materiál jsem použil ztuženou šňůrku E.S.P. STRIPTEAZE , ze které jsem svlékl kousek ztuženého materiálu

Od úmělé nástrahy jsem vyžadoval několik základních parametrů, které museli splňovat. Vyzkoušel jsem mnoho druhů, ale nakonec jsem zkončil právě u těch od ESP. Chtěl jsem nástrahy které nebudou ztrácet barvu, budou si dlouho dobu držet vlastnosti, které udává výrobce a zaroveň bude mít dostatečně obsáhnou nabídku, aby pokryla mé náročné požadavky.

5

Chtěl jsem nástrahu co hlavně neztrácí barvu, je ve formě plavoucí i potápivé nástrahy, dobře saje esence a dipy, to byly základní parametry, které museli stát zato. Vše navíc bylo jedině plus a to splnily i úmělé nástrahy od ESP, možnost klasického umístění zarážky i skryté umístění, kdy je zarážka zapuštěna do nástrahy. U těch plavoucích byla důležitá dobrá vzlínavost i pro lov na zig-rig. Dalším význámným plus jsou varianty, jako kukuřice, tygří ořech, imitace červů apod. To se dá využít při spoustě technik a prezentací montáží, jako je panáček, samostatně zvlínavá nástraha, nebo neutrálně vyvážená, které kapra zaujmou nejen barvou, ale i svou vůní, pokud nástrahu nadipojete. Dobré je nástrahy narušit a párkrát propíchnout jehlou, o té lépe budou přijímat dip či esenci. Tyto dokážkou dobře dip, či esenci nasát, ale také jí že sebe dlouho dobu uvodlnují což je také velice důležité, aby jste na konci montáže neměli jen barevný kousek gumy. Toto vše jsem nalezl u umělých nástrah od ESP a tak jsem koněčně našel to co mi vyhovuje.

IMG_854494 kopie

Za CDA Tomáš Minařík.