Neodmyslitelnou součástí kapraře je bezesporu vařič a veškeré součásti s ním spojené. Jistě si všichni pamatujeme na chvíle, kdy jsme s sebou vozili k vodě velké propanbutnové láhve, které byly spolu s hořáky poměrně objemnou sočástí rybářova vybavení. Doba šla nicméně dopředu a v nedávné minulosti přišlo na trh spoustu druhů těchto vařičů. Každý máme samozřejmě odlišné požadavky, nicméně já jsem si vybral právě Cookware Heat Transfer 3200,  který mé požadavky plní na sto procent. Pátrání po zapalovači nebo sirkách můžete pustit z hlavy, stejně tak jako nepříznivé povětrnostní podmínky. Tento vařič je vybaven škrtacím systémem, který pomocí zmačknutí malého tlačítka, umístěného na boku vařiče, vytvoří jiskru jež zapálí plamen na hořáku.

Systém pro vytvoření jiskry.

Hadice pro přívod plynu z bomby.

Hořák je s plynovou bombou propojen kvalitní hadičkou. Veškeré spoje a zakončení jsou dokonale izolovány. Nemusíte se tedy bát, že by plyn,který použijete, z části jen tak někam unikal. V neposlední řadě také chci vyzdvihnout lehkost materiálu, ze kterého je tento vařič vyrobem. Jedná se taktéž o velmi stylový a moderní doplněk vaší výbavy.

Celou sestavu ještě doplňuje regulátor, pomocí kterého můžete nastavit požadovanou sílu plamenu. Celý tento komplet je uschován v malé síťce, kam se vám vejde veškeré příslušenství.

Pokud tedy hledáte funkční sestavu, která ve vaší výbavě zabere zlomek místa a zároveň kvalitu určitě neprohloupíte při koupi tohoto systému. Já jsem s ním maximálně spokojen.

Za Carp Dream Association Michal Machálek.