NADÍVANÁ KOULE

Obrovská pecka, protože tohle nepoužívá téměř nikdo a věř, že budeš první na vodě, kam chodíš. Není to vlastně žádná převratná novinka, protože method koule se používají odjakživa a je to nejjednodušší způsob dopravení method krmení na velké vzdálenosti. V tomto kratičkém článku nebudeme objevovat Ameriku, ale zkusíme si ukázat další možnost využití koule z method směsi, kterou naplníme dalšími složkami a získáme atraktivnější krmení než před tím.

Začneme tím, že si namícháme klasický method mix. Nasypeme asi 1,5kg jemné sypké směsi do které přidáme malé peletky veliké dva nebo tři milimetry.  Následně můžeme doplnit sladkou kukuřici. Vše důkladně promícháme s vodou v takovém poměru, abychom byli schopni vytvarovat kouli, která bude sama o sobě držet a nebude se rozpadat.

Slingshot ball krok za krokem.

Krok 1 – Vytvarujeme velkou kouli z method směsi a pořádně umačkáme.

Krok 2 – Vezmeme si například lihovou fixu, silnější suchou větvičku nebo použijeme prst a do koule vytlačíme dolík, který je dostatečně hluboký.

Krok 3 – Vezmeme kukuřičku, pár peletek a nebo červů, které dovnitř nasypeme a důkladně zalijeme boostrem.

Krok 4 – Následně otvor utěsníme method směsí a znovu důkladně umačkáme.

Výsledkem bude velmi atraktivní krmná koule, která po rozpadnutí vypustí do svého okolí silnou aromatickou stopu, která bude velmi lákavým signálem pro kapry. Tohle je způsob jak dostat tekutý posilovač nebo booster na místa v okolí našeho lovného místa.

Rád bych na konec podotknul, že je to jedna s možností, kterou já velmi rád používám. Nicméně pokud do směsi vylijeme booster, promícháme a následně uděláme kouli, kterou hodíme do vody, výsledek bude podobný. Já jsem si však oblíbil tento způsob a tuto možnost.

Doufám, že se vám krátké povídání líbilo a uplatníte jej při výpravách za kapry.

Redakce Carp Dream Association