Metoda, kterou na vašem jezeře nikdo nepoužívá.

Jezera, rybníky a pískovny v dnešní době navštěvuje více a více rybářů, kteří disponují nespočtem zbraní pro ryby. Ryby odolávají takřka denně a po jistém čase přestávají důvěřovat téměř jakékoli nepřirozené či podezřelé potravě. Bavíme-li se o velkých a zkušených kaprech toto pravidlo platí dvojnásobně. Každý z nás máme jistě oblíbené krmení a nástrahy, ale přijde doba, kdy i tohle může být neúspěšné a četnost záběrů se začne snižovat. V následujícím článku si trošičku přiblížíme způsob, který nám může být pomocníkem k docílení velkých a opatrných kaprů.

Jistě jste slyšeli o předmáčení boilie. Vedou se mýty a dohady, zda tento způsob může vést k přesvědčení velké a zkušené ryby k záběru. Zkusme se trošku vžít do role kapra a představit si, že nám do cesty spadne něco krásně kulatého, přehnaně aromatického a ještě k tomu mnohdy barevně velmi výrazného. Téměř každá zkušená ryba se této možnosti s největší pravděpodobností vzdá, protože by to pro ni mohlo znamenat jisté nebezpečí. Samotným předmáčením se z boilie uvolní aroma a kulička mnohdy ztratí část svého povrchu. Naruší se její pravidelnost a začne se odbalovat postupně její vnější část. Mnohdy také ztratí symetrii a pro rybu se stane mnohem přirozenější.

Pokud se chystám na určitou vodu, o které vím, že jsou zde kapři velmi opatrní, své boilie nechám ležet ve vodě přibližně 24 hodin. Bavím se o kuličkách, kterými své místo budu krmit. Po 24 hodinách se z kuliček odbalí velká část a jejich struktura se postupně mění na jakési blátíčko. Poté se snažím odstranit veškerou přebytečnou vodu, která v kbelíku zůstala.

Určitou část boilie rozmělním mezi prsty a zbytek nechám jako malé měkké kuličky. Celou tuto směs ještě doplňuji o práškové posilovače, drobné pelety a tekuté atraktanty. Takto připravenou směs následně naplním do rakety a zakrmím své místo.

Boilie, které dávám na háček, většinou předmáčím přibližně čtyři hodiny před samotným lovem. Boilie odbalí své vrchní části, ale vnitřek zůstane krásně pevný. Nestane se tedy, že bych o nástrahu za pár hodin ve vodě přišel. Avšak podle mých zkušeností, při dodržení postupu, vaše boilie na dně nebude setrvávat do prvního záběru příliš dlouho.

Krok 1

– Nasypte přibližně jedno kilo boilie do kbelíku a zalijte vodou tak, aby bylo celé pod hladinou. Boilie nechte namočené přibližně 24 hodin před lovem.

Krok 2

– Slijte přebytečnou vodu a celý obsah důkladně promačkejte mezi prsty. Pokud chcete, nechte si pár kuliček v takovém stavu, v jakém jsou po 24 hodinách.

Krok 3

– Do zakalené ATRAKTIVNÍ vody od boilie přidejte práškový posilovač, který vám směs zatraktivní a jemně zahustí. Důkladně vše promíchejte, aby se veškeré složky dobře propojily.

Krok 4

– Přisypte asi tři hrsti drobných pelet a jemně zalijte tekutou potravou, můžete také přidat konopí a drobný partikl. Celou směs znovu důkladně promíchejte do podoby husté kaše!

Přeji hodně štěstí!

Za CARP DREAM Rostislav Masopust